All-in-One Computer 50" (1270 mm) | Microsoft | Surface Hub 3 Intel | Desktop
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Desktop Type | Desktop |
|---|---|
| Screen Size | More than 24" |
| UPC | 196388131631 |
| Manufacturer Number | VXV-00003 |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Manufacturer Part Number | VXV00003 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com |
| Brand Name | Microsoft |
| Product Line | Surface Hub 3 |
| Product Name | Surface Hub 3 for Business |
| Marketing Information | Surface Hub 3 for Business Bring hybrid teams together with a more inclusive way to meet and co-create. Empower teamwork anywhere with Surface Hub 3 for Business, a collaborative canvas and meetings device certified for Microsoft Teams. Flexible, modular accessories enable Surface Hub 3 for Business to adapt as your space and technology needs change. Unlock unique collaboration scenarios with Portrait on the Surface Hub 3 50". With smart rotation, seamlessly adjust the device to the orientation that's best for your meeting or collaboration needs in the moment. Screen background shown is available for download. Appearance may vary. |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Processor | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 50" (1270 mm) |
| Screen Resolution | 3840 x 2560 |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 4 x USB-C including two camera ports (on display); USB-C with Alt-Mode DisplayPort Input |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Mini DisplayPorts Quantity | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Platinum |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 29.20" (741.68 mm) |
| Width | 43.20" (1097.28 mm) |
| Depth | 3" (76.20 mm) |
| Weight (Approximate) | 61.60 lb (27941.29 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Business |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |