Logitech Pop Mouse - Mist | Wireless | POP Mouse | Mist | Bluetooth | Symmetrical
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mouse |
|---|---|
| UPC | 097855176714 |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Manufacturer Number | 910-006625 |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Part Number | 910-006625 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Brand Name | Logitech |
| Product Line | POP Mouse |
| Product Name | Pop Mouse - Mist |
| Marketing Information | Get to know the playful, wireless POP Mouse, designed to make personality shine on your desktop and beyond. Pick the POP Mouse you love most from our range of designs, and make it your own with fun emoji customization. With SilentTouch clicks, and up to 24 months battery life, take it anywhere you go. Connect POP Mouse to your desktop, laptop, or tablet using Bluetooth® on Windows®, macOS, iPadOS and Chrome OS. Glide between up to 3 devices at a time with FLOW™, and shift instantly from high-precision to speed scroll mode with the SmartWheel. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 32.81 ft (10000 mm) |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Adjustable Movement Resolution Detail | 1000-4000, nominal value 1000 dpi |
| Total Number of Buttons | 4 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Features |
|
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
| Number of Batteries Supported | 1 |
| Battery Size Supported | AA |
| Maximum Battery Run Time | 2 Year |
| Battery Included | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | Batteries |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Other |
| Product Color | Mist |
| Height | 4.41" (112.01 mm) |
| Width | 1.67" (42.42 mm) |
| Length | 2.54" (64.52 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.14 oz (4.06 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported |
|
| Recycled Content | Plastic |
| Post-consumer-waste% | 29% |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |