Language
Computer Cases | Asus | A21/WHT | ASUS A21 MICRO-ATX CASE WHITE EDITION SUPPORTS GRAPHICS CARDS UP TO 380MM, 360MM
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Computer Case |
|---|---|
| Number of Fans Supported | 7 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Manufacturer Number | A21/WHT |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | ASUS Computer International |
| Manufacturer Part Number | A21/WHT |
| Manufacturer Website Address | http://www.asus.com |
| Brand Name | Asus |
| Product Model | ASUS A21 Case |
| Product Name | A21 Case |
| Marketing Information | The ASUS A21 micro-ATX case offers support for 360 mm radiators, and 380 mm graphics card, with two color options and clean cable management.
|
| Product Type | Computer Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
|
| Number of Fans Supported | 7 |
| Fan Size Supported |
|
| Features |
|
| Window Panel | Yes |
| Bays | |
| Number of Internal 2.5" Bays | 1 |
| Number of Internal 2.5"/3.5" Bays | 2 |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots | 5 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| USB Port Details | 2 x USB 3.2 Gen 1 |
| Front USB | Yes |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Front Audio In | Yes |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Front Audio Out | Yes |
| Microphone | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Cooler Type | Liquid Cooler |
| Form Factor | Mid-tower |
| Maximum CPU Cooler Height | 6.50" (165 mm) |
| Maximum PSU Length | 8.27" (210 mm) |
| Maximum GPU Length | 14.96" (380 mm) |
| Height | 16.93" (430 mm) |
| Width | 8.66" (220 mm) |
| Depth | 18.31" (465 mm) |
| Weight (Approximate) | 16.09 lb (7300 g) |