Language
Lenovo ThinkPad Essential Wireless Mouse | Wireless | Essential | Black | Radio Frequency | Symmetrical
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mouse |
|---|---|
| UPC | 190940968260 |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Manufacturer Number | 4X30M56887 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X30M56887 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Essential |
| Product Name | ThinkPad Essential Wireless Mouse |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Detection | Optical |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 1.30" (33 mm) |
| Width | 2.40" (61 mm) |
| Depth | 4.17" (106 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.12 oz (60 g) |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Notebook |
| Country of Origin | China |