Language
Lenovo Essential Compact Wireless Mouse | Wireless | Essential | Black | Radio Frequency | Symmetrical
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mouse |
|---|---|
| UPC | 192563496083 |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Manufacturer Number | 4Y50R20864 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4Y50R20864 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Essential |
| Product Name | Essential Compact Wireless Mouse |
| Marketing Information | The Lenovo Essential Compact Wireless Mouse, designed with your convenience in mind. It's easy to get more done when you don't have to waste time untangling messy cables or searching the office for new batteries. Its compact size makes it the perfect companion no matter what the occasion. Slide it into your pocket, backpack, or laptop bag, and you're ready to go. |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| Total Number of Buttons | 3 |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.26" (32 mm) |
| Width | 2.20" (56 mm) |
| Depth | 3.86" (98 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.76 oz (50 g) |
| Miscellaneous | |
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |