Language
Lenovo Professional Wireless Laser Mouse | Wireless | | Black | Radio Frequency
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mouse |
|---|---|
| UPC | 889561017234 |
| Movement Detection | Laser |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Manufacturer Number | 4X30H56886 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X30H56886 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Name | Professional Wireless Laser Mouse |
| Marketing Information | The Professional Wireless Laser Mouse is an ergonomic full-size mouse that provides comfort and support for all day use. Complete tasks with ease using the precise 1600dpi laser sensor and 4-way scroll wheel. Choose modern design without compromising on productivity. Connect compatible Lenovo devices with just 1 nano receiver. Highlights: Lose the wires: reliable 2.4ghz wireless connection with multiple pairing protocol No guessing: 2 year commercial battery life with LED indicator Precision tracking: 1600dpi high resolution laser sensor Features: Advanced 2.4ghz wireless connectivity with multiple pairing protocol Connect compatible Lenovo devices with just 1 nano receiver 1600dpi high resolution laser sensor 5 buttons, 4-way precision scrolling 2 year commercial battery life (may vary based on user habits.) Battery life LED indicator 2 year warranty |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Detection | Laser |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| Total Number of Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.34" (34 mm) |
| Width | 2.52" (64 mm) |
| Depth | 4.45" (113 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.82 oz (80 g) |
| Miscellaneous | |
| Device Supported |
|