Language
Lenovo ThinkPad USB-C Wireless Compact Mouse | Wireless | ThinkPad | Black | Symmetrical
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mouse |
|---|---|
| UPC | 195892016854 |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Manufacturer Number | 4Y51D20848 |
| Warranty | 3 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4Y51D20848 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | ThinkPad |
| Product Name | ThinkPad USB-C Wireless Compact Mouse |
| Marketing Information | Whether you're in the office or on the go, the ThinkPad USB-C Wireless Compact Mouse is the perfect partner. Compact, comfortable, and able to work on most surfaces, it offers seamless 4-way precision scrolling, while its wireless plug-and-play USB-C receiver allows you to pair with up to eight devices. With a long battery life, blue optical sensor, and up to 2400 on-the-fly DPI adjustment, this pocket-friendly mouse enhances your productivity anywhere, anytime. |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 2400 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type C |
| Battery Information | |
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 1.38" (35 mm) |
| Depth | 2.28" (58 mm) |
| Length | 3.94" (100 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.94 oz (55 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Notebook |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |