Language
Keyboard | Wireless Bluetooth | Lenovo | Professional English (US)
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Keyboard |
|---|---|
| UPC | 195892062608 |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Platform Supported | PC |
| Manufacturer Number | 4Y41K04031 |
| Warranty | 3 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4Y41K04031 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Professional |
| Product Name | Professional Wireless Rechargeable Keyboard -US English |
| Marketing Information | The Lenovo Professional Wireless Rechargeable Keyboard, its full-size keyboard sports scissor switches that create an elevated typing experience. Plus, its covers are made from eco-friendly 65% recycled material that protects the environment. Key Details
|
| Product Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Number of Keys | 104 |
| Keyboard/Keypad Features | Full-size Keyboard |
| Backlight | No |
| Localization | English (US) |
| Interfaces/Ports | |
| Wireless Receiver Interface | USB Type A |
| Power Description | |
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Keyboard/Keypad Height | 0.58" (14.80 mm) |
| Keyboard/Keypad Width | 17.22" (437.40 mm) |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.07" (128.80 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.29 lb (586 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |