Language
Data Transfer Cable Thunderbolt 4 | Lenovo | 2.3 ft (0.70 m)
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| UPC | 195892067658 |
|---|---|
| Manufacturer Number | 4X91K16968 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X91K16968 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Name | Thunderbolt 4 Cable 0.7m |
| Marketing Information | Cables with Thunderbolt 4 to unleash the power of your processor, matching updated docks. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Data Transfer Cable |
| Technical Information | |
| Cable Type | Thunderbolt 4 |
| Cable Length | 2.3 ft (0.70 m) |
| Connector Type on First End | USB Type C Thunderbolt 4 |
| Connector Gender on First End | Male |
| Connector on First End Details | 1 x 24 pin Usb type c thunderbolt 4 - male |
| Connector Type on Second End | USB Type C Thunderbolt 4 |
| Connector Gender on Second End | Male |
| Connector on Second End Details | 1 x 24 pin Usb type c thunderbolt 4 - male |
| Data Transfer Rate | 40 Gbit/s |
| Supported Resolution | 7680 x 4320 |
| Features | Fast Charging |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 1.16 oz (33 g) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |