Language
Lenovo 400 USB-C Wired Compact Mouse | Cable | 400 | Raven Black | Symmetrical
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mouse |
|---|---|
| UPC | 195892016229 |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Manufacturer Number | GY51D20875 |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GY51D20875 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Model | 400 |
| Product Name | 400 USB-C Wired Compact Mouse |
| Marketing Information | Pocket-friendly sized and totally portable, the Lenovo 400 USB-C Compact Wired Mouse is designed for those who live life on the go. No batteries required, simply plug in the USB-C cable and scroll and click away. Featuring an advanced red optical sensor and up to 2400 on-the-fly DPI adjustment, precision and accuracy is guaranteed whether you are working on a notebook or large monitor. Key Details
|
| Package Type | Retail |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 2400 |
| Total Number of Buttons | 4 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type C |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Raven Black |
| Height | 1.38" (35 mm) |
| Depth | 2.28" (58 mm) |
| Length | 3.94" (100 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.36 oz (67 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Notebook |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |