HP 430 Multi-Device Wireless Mouse | Wireless | 430 | Jet Black | Bluetooth/Radio Frequency
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mouse |
|---|---|
| UPC | 195908246565 |
| Movement Detection | Blue Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Manufacturer Number | 3B4Q2AA#ABL |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 3B4Q2AA#ABL |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 430 |
| Product Name | 430 Multi-Device Wireless Mouse |
| Marketing Information | Work seamlessly with a versatile and customizable mouse that is responsibly made. Enhance your experience by connecting with up to two devices and moving content across operating systems. Be at your best with programmable buttons, ergonomic design, and battery life that lasts up to 24 monthsPlus, enjoy the freedom to work on most surfaces with a Multi-Surface Sensor technology. Connect Across Multiple Devices 2 Years, 1 Battery |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Movement Detection | Blue Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Total Number of Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Jet Black |
| Height | 1.59" (40.39 mm) |
| Width | 4.54" (115.32 mm) |
| Depth | 2.92" (74.17 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.78 oz (78.93 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Post-consumer-waste% | 77% |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |