Language
Keyboard | Cable | Lenovo | English (US)
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Keyboard |
|---|---|
| UPC | 195892117346 |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Platform Supported | PC |
| Manufacturer Number | 4Y41R64685 |
| Warranty | 3 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4Y41R64685 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Name | Smartcard Wired keyboard II-US English |
| Marketing Information | In workplaces where information is sensitive, authentication and secure data access are the keys to prevent disasters. Our latest Lenovo Smartcard Wired Keyboard II is a purpose-built solution that gives you the best of both worlds. The power of a full-size keyboard with the added security of an integrated Smartcard reader for applications that require enhanced protection.The specialized Microsoft Copilot Key enables your improved experience of working efficiency. |
| Product Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyswitch Technology | Plunger |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 6.6 ft (2 m) |
| Number of Keys | 105 |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Hot Keys | CoPilot |
| Keys Style | Island Style Keys |
| Localization | English (US) |
| Keystroke Life | 10 Million Cycle |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | Smart Card Reader |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Power Description | |
| Power Source | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.94" (24 mm) |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.38" (162 mm) |
| Keyboard/Keypad Length | 17.52" (445 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.80 lb (816 g) |
| Miscellaneous | |
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |