Language
Mounting Box | VIGI | VJB-305
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mounting Box |
|---|---|
| UPC | 840460604338 |
| Manufacturer Number | VJB-305 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | VJB-305 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tp-link.com |
| Brand Name | VIGI |
| Product Model | VJB-305 |
| Product Name | Network Camera Junction Box |
| Product Type | Mounting Box |
| Product Information | |
| Device Supported | Security Camera |
| Features |
|
| Mount Function |
|
| Mount Surface |
|
| Durability | Water Proof |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Aluminum Alloy |
| Form Factor |
|
| Height | 2.01" (51 mm) |
| Width | 5.91" (150 mm) |
| Length | 6.12" (155.56 mm) |
| Weight (Approximate) | 14.67 oz (416 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents | |
| Application/Usage |
|
| Indoor/Outdoor |
|
| Compatibility | It is recommended to use with VIGI Camera to prevent compatibility issues, overload, and other problems. VJB-305 is not compatible with all VIGI Cameras, see Device Compatible with VIGI Accessories https://www.vigi.com/en/vigi-accessories/product-list/ |