Language
Keyboard & Mouse | Wireless | Lenovo | | English (US)
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Keyboard & Mouse |
|---|---|
| UPC | 195892125426 |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Manufacturer Number | 4X31S04810 |
| Warranty | 3 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X31S04810 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Name | Wireless Multi-Mode Pro Combo Keyboard and Mouse 6000 US English |
| Marketing Information | Crafted for professionals, keyboard &mouse deliver unrivaled functionality, comfort, and style. The sleek, responsive keyboard ensures a silent typing experience, while the standard-sized, ambidextrous silent mouse offers ergonomic comfort and precise control. Seamlessly connect to up to 3 devices via Bluetooth 5.3 and 2.4GHz for rock-solid reliability-perfect for boosting productivity across all your devices. |
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Hot Keys | Media Control |
| Localization | English (US) |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Pointing Device Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Detection | Infrared |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Total Number of Buttons | 8 |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Wireless Receiver Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
| Battery Included | Yes |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported |
|
| Has Multiple Battery Powered Components | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Color | Eclipse Black |
| Pointing Device Color | Eclipse Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.99" (25.20 mm) |
| Keyboard/Keypad Width | 17.07" (433.60 mm) |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.86" (123.40 mm) |
| Pointing Device Height | 1.43" (36.40 mm) |
| Pointing Device Depth | 4.45" (113 mm) |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 14.64 oz (415 g) |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.12 oz (60 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| Post-consumer-waste% | 95% |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information | Customer Replaceable Unit (CRU) |