Language
Mounting Box | VIGI | VJB-240
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mounting Box |
|---|---|
| UPC | 840460601382 |
| Manufacturer Number | VJB-240 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | VJB-240 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tp-link.com |
| Brand Name | VIGI |
| Product Model | VJB-240 |
| Product Name | Network Camera Junction Box |
| Product Type | Mounting Box |
| Product Information | |
| Device Supported | Network Camera |
| Features |
|
| Mount Function | Wall Mount |
| Mount Surface | Wall |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 2.30" (58.42 mm) |
| Width | 5.30" (134.62 mm) |
| Length | 7.10" (180.34 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.18 lb (533 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|