Language
Computer Cases | Chenbro | RM42300H02*15325 | CHENBRO RM RM42300H02*15325 4U 17.5 compact rackmount includes front 12cm fan
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Server Case |
|---|---|
| Number of Fans Supported | 3 |
| UPC | 808613501286 |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 10 |
| Manufacturer Number | RM42300H02*15325 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Chenbro Micom Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | RM42300-F |
| Manufacturer Website Address | http://www.chenbro.com |
| Brand Name | Chenbro |
| Product Model | RM42300 |
| Product Name | RM42300 Rackmount Enclosure |
| Product Type | Server Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
|
| Number of Fans Supported | 3 |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 4 |
| Number of External 3.5" Bays | 2 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 4 |
| Number of Total Expansion Bays | 10 |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots | 7 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Front USB | Yes |
| Power Description | |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Steel |
| Compatible Rack Unit | 4U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 6.90" (175.26 mm) |
| Width | 16.90" (429.26 mm) |
| Depth | 17.50" (444.50 mm) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|