Language
Computer Cases | In Win | EN708X.B3 | In-Win case EN708X.B3 EN708 Mini Tower Chassis 5.25 ODD x 1 3 x 3.5 Black
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Computer Case |
|---|---|
| Number of Fans Supported | 1 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Power Supply Installed | No |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 5 |
| Manufacturer Number | EN708X.B3 |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | In Win Development, Inc |
| Manufacturer Part Number | EN708X.B3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.in-win.us |
| Brand Name | In Win |
| Product Model | EN708X.B3 |
| Product Name | EN708X.B3 Computer Case |
| Product Type | Computer Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
|
| Number of Fans Supported | 1 |
| Number of Fans Installed | 1 |
| Fan Size Supported | 3.54" (90 mm) |
| Installed Fan Size | 3.54" (90 mm) |
| Installed Fan Size Details | 1 x 90mm |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 1 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 3 |
| Number of Internal 2.5" Bays | 1 |
| Number of Total Expansion Bays | 5 |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots | 4 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| USB Port Details | 2 x USB 3.0 |
| Front USB | Yes |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Front Audio In | Yes |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Front Audio Out | Yes |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | No |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 0 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | SECC |
| Cooler Type | Fan Cooler |
| Form Factor | Mini-tower |
| Height | 13.80" (350.52 mm) |
| Width | 6.60" (167.64 mm) |
| Depth | 15.50" (393.70 mm) |
| Miscellaneous | |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |