Headset Stand | Lenovo | Legion
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Headset Stand |
|---|---|
| Manufacturer Number | GXF1B64179 |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GXF1B64179 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Legion |
| Product Model | S600 |
| Product Name | Legion S600 Gaming Station |
| Marketing Information | The latest addition to the Lenovo® Legion ecosystem, the Legion S600 Gaming Station, brings round-the-clock wireless gaming to the masses and makes user-initiated charging obsolete. What truly stands out is the revolutionary hang-to-charge technology for the H600 headset and the Qi coil located at the base of the S600, providing up to 10W to smartphones and Qi-enabled gaming mice. For your other needs, there are two additional USB ports on the bottom of the stand that make it a breeze to connect or charge your devices and keep your wireless receivers close to their device for maximum performance. |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Headset Stand |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Power Description | |
| Power Source | AC Power |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Aluminum |
| Height | 11.69" (297 mm) |
| Depth | 4.57" (116 mm) |
| Length | 7.60" (193 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.03 lb (920 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |