Language
Monitor Stand | Kensington |
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Monitor Stand |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | Between 20 and < 22 in |
| Maximum Load Capacity | Between 30 and < 40 kg |
| Form Factor | Desktop |
| Manufacturer Number | K60087F |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Kensington Computer Products Group |
| Manufacturer Part Number | K60087F |
| Manufacturer Website Address | http://www.kensington.com |
| Brand Name | Kensington |
| Product Name | Monitor Stand with SmartFit System |
| Marketing Information | Positions your monitor for optimal viewing.
|
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Monitor Stand |
| Technical Information | |
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Screen Size Supported | 21" |
| Maximum Load Capacity | 80 lb (36287.39 g) |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 3" (76.20 mm) |
| Width | 9" (228.60 mm) |
| Depth | 11.50" (292.10 mm) |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |