Mounting Box | Tripp Lite series | N042U-MB1
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Mounting Box |
|---|---|
| UPC | 037332269355 |
| Manufacturer Number | N042U-MB1 |
| Warranty | Lifetime |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | N042U-MB1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eaton.com/EatonCom/Markets/NorthAmerica |
| Brand Name | Tripp Lite series |
| Product Model | N042U-MB1 |
| Product Name | Single-Gang Surface Mounting Box, UK Style, 86 x 86 x 47 mm, White |
| Marketing Information | UK-Style Back Box Connects Audio/Video, Voice and Data Cable Lines in Your Network High-Impact Construction Designed to Blend In Seamlessly with Your Room Compatible with U.K. Applications |
| Product Type | Mounting Box |
| Product Information | |
| Device Supported |
|
| Features |
|
| Durability |
|
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Height | 3.39" (86.11 mm) |
| Width | 3.39" (86.11 mm) |
| Depth | 1.85" (46.99 mm) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | Tripp Lite FaceplatePlates:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |