Language
Output Expander | Lexmark |
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Manufacturer Number | 50G0853 |
|---|---|
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Xerox Corporation |
| Manufacturer Part Number | 50G0853 |
| Manufacturer Website Address | http://www.xerox.com |
| Brand Name | Lexmark |
| Product Name | High Capacity Output Expander |
| Marketing Information | PRODUCT DESCRIPTION This unit installs on the top of the printer. This unit supports up to 1,500 sheets of paper (20 lb., 75 gsm). Envelopes, card stock, transparencies and labels are also supported with this unit. When both an Output Expander and High Capacity Output Expander are installed, the Output Expander must be installed above the High Capacity Output Expander. The High Capacity Output Expander supports bin 'full' sensing. |
| Product Type | Output Expander |
| Physical Characteristics | |
| Height | 12.20" (309.88 mm) |
| Width | 16.60" (421.64 mm) |
| Depth | 13.20" (335.28 mm) |
| Weight (Approximate) | 9.50 lb (4309.13 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Lexmark Printers:
|