Language
Paper Trays & Feeders | Lexmark | 25B2900 | LEXMARK TRAY F/ MX8 550SHT
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Manufacturer Number | 25B2900 |
|---|---|
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Xerox Corporation |
| Manufacturer Part Number | 25B2900 |
| Manufacturer Website Address | http://www.xerox.com |
| Brand Name | Lexmark |
| Product Name | 550-Sheet Tray |
| Marketing Information | This unit supports A4, A5, A6, Executive, Folio, JIS B5, Letter, Legal, Oficio and Statement sizes. Paper (16 to 47 lb., 60 to 176 gsm), transparencies, card stock and labels may be used from this tray. Envelopes in sizes 7¾, 9, 10, B5, C5 and DL may also be used from this tray. Paper size, paper and tray-present and tray-low and tray-empty sensing are supported. The optional caster base may be required when the product is configured with the spacer or additional trays (1 to 4). |
| Product Type | Paper Tray |
| Technical Information | |
| Total Media Capacity | 550 |
| Media Size |
|
| Media Type |
|
| Physical Characteristics | |
| Height | 4.30" (109.22 mm) |
| Width | 16.60" (421.64 mm) |
| Depth | 20.10" (510.54 mm) |
| Weight (Approximate) | 12.80 lb (5805.98 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Lexmark Printers:
|
| Country of Origin | China |