Printing Kits | Lexmark | 78C0ZK0 | Imaging Unit - Black - 125000 Pages - Lexmark CX622, 625, CS/CX421, CS521
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| UPC | 734646639514 |
|---|---|
| Manufacturer Number | 78C0ZK0 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Xerox Corporation |
| Manufacturer Part Number | 78C0ZK0 |
| Manufacturer Website Address | http://www.xerox.com |
| Brand Name | Lexmark |
| Product Name | 78C0ZK0 Black Return Programme Imaging Kit |
| Marketing Information | Consistently outstanding image quality. Long-life system reliability. Superior sustainability. Innovative shake-free print system. Best Together Genuine Lexmark supplies are engineered to work Best Together with your Lexmark printer, delivering excellent print quality from the first page to the last. Imaging Kit This Imaging Kit is designed to work best with Unison™ toner. Essential to Lexmark print system performance, Unison™ Toner's unique formulation consistently delivers outstanding image quality, ensures long-life print system reliability and promotes superior sustainability -- all in an innovative shake-free print system. Value Take a giant leap in longevity. Standout performance and maximum yield for a true investment in efficiency - and your professional future. Includes Black developer unit and photoconductor unit. Lexmark Cartridge Collection Programme Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It's simple, smart and always free. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Maintenance Kit |
| Technical Information | |
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 125000 Pages |
| Physical Characteristics | |
| Height | 13" (330.20 mm) |
| Width | 15.05" (382.27 mm) |
| Depth | 21.50" (546.10 mm) |
| Weight (Approximate) | 9.10 lb (4127.69 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Lexmark Printers:
|
| Brand Compatibility | Lexmark |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |