Language
Wrist & Mouse Pads | Lenovo | GXH1C97869 | LENOVO LEGION CONTROL GAMING MOUSE PAD XXL (BLACK)
Progitech DM / Centre Hi-Fi Roberval
Son X Plus (Chibougamau)
Digital Design Inc
ORDIGENI - Electronique et Informatique
Centre d'Ordinateurs S.T.O.
Kalko Technologie Inc
| Product Type | Gaming Mouse Pad |
|---|---|
| Manufacturer Number | GXH1C97869 |
| Condition | New |
| General Information | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GXH1C97869 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Legion |
| Product Name | Legion Gaming Control Mouse Pad XXL |
| Marketing Information | The Legion Gaming Control Mouse Pad series features high-density microfiber cloth on the top surface optimized for low-DPI mouse movement. Thin design with 2mm width provides surface level with the desk and a design that's easy to roll and take on the go. Its non-slip rubberized base supports stability. With a durable braided locked edge and a water-repellent top coating, it can resist even the toughest spills and accidents. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Gaming Mouse Pad |
| Product Information | |
| Size | Extra Extra Large |
| Features | Spill-proof |
| Durability |
|
| Shape | Rectangular |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 78.74 mil (2 mm) |
| Width | 15.75" (400 mm) |
| Length | 35.43" (900 mm) |
| Weight (Approximate) | 15.27 oz (433 g) |